Staklo nas posvuda okružuje i današnji nam je život bez stakla nezamisliv. Možda upravo zbog toga danas gledamo samo njegovu upotrebljivost i često zaboravljamo njegovu umjetničku vrijednost.
Izložbom „U staklu zajedno“ obilježena je 29. godišnjica Muzeja Mimara i 15. godišnjica djelovanja kolegija Tehnike i umjetnost stakla na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu. Kolegij od osnutka vodi Anton Vrlić. Na izložbi su ravnopravno predstavljeni radovi studenata raznih generacija koje su prošle kolegij i radovi profesora i nositelja kolegija.
Osim u tradicionalnim tehnikama obrade i dorade stakla, mnogi umjetnici stvarali su i eksperimentirali u području crtačkih, slikarskih, kiparskih te prostornih mogućnosti kreativnih procesa oblikovanja stakla. Dr. sc. Enes Quien o izloženim radovima kaže: „Tijekom nastave studenti su se upoznali s različitim vrstama stakla te s tehnikama njegove obrade i dorade, pa stoga na izložbi razgledavamo umjetnine nastale od staklenog krša, industrijskog float stakla, ambalažnoga, optičkoga ili kristalnog stakla. Tehnike obrade vrlo su različite: neka djela nastala su hladnom obradom, rezanjem, brušenjem i poliranjem ili pak graviranjem na staklu, dok su druga izvedena toplinskom obradom u tehnikama grisaille slikanja na staklu polutonom, najčešće pri izradi vitraja, pa sve do termičke obrade taljenjem u peći u za to pripremljenim kalupima.“
Na izložbi se možda ne nailazi na mitsko staklo koje se ne može razbiti ili glomazne vitraje, ali se može uživati u prekrasnim radovima koji će vam zasigurno probuditi maštu.